“WITH FAITH AND COMPETENCE”

Emberkereskedelem Elleni Világnap

Author: Főadmin Date: 2014. október 17., péntek 16:22

 

Ők azok, akiket zsarolással, fenyegetésel tartanak fogva, és alapvető emberi jogaikat megtiporva kizsákmányolnak. Lehet ez szexuális kizsákmányolás, kényszermunka, bérkoldultatás, hajléktalan-csicskáztatás, vagy kényszerházasság. Bármilyen formában jelenik is meg a probléma, az áldozatok közöttünk élnek, talán épp a közvetlen környezetünkben, a szomszédságunkban. Ők állítják elő azokat a javakat és szolgáltatásokat, amiket naponta használunk. Lépten-nyomon találkozhatunk velük. Lehet, hogy ők készítették a mobiltelefonunkat, amin nap mint nap beszélünk, lehet, hogy ők varrták az inget amit viselünk, vagy ők dolgoznak az étterem konyhájában, ahova munka után megyünk. Ezek a dolgok a szemünk előtt történnek, és egészen addig, amíg fel nem nyílik a szemünk.

 

A Baptista Szeretetszolgálat több mint egy évtizede elkötelezett az emberkereskedelem elleni harcban. Napjainkban is több védett-házat és reintegrációs otthont tartunk fent, ahol az emberkereskedelem áldozatai biztonságban, és szakemberek segítségével gyógyulhatnak és rehabilitálódhatnak. Ezek mellett iskolao megelőző programokkal, tanácsadással is igyekszünk felhívni a diákok figyelmét az emberkereskedelem veszélyeire. Szervezetünk az egyetlen civil tagja a Belügyminisztérium által irányított Nemzeti Koordinációs Mechanizmusnak. Állandó együttműködő partnereink az ORFK, a KR Nemzeti Nyomozóiroda (a magyar FBI), az IOM (Nemzetközi Migrációs Szervezet) és számos nemzetközi civilszervezet (A21, Lefö – A, CityHearts – UK, Velencei Önkormányzat – I …) és rendőrségek (pl. Hollnadia, Svájc). Munkatársaink azon dolgoznak, hogy a hét minden napján, és a nap minden órájában segítségére legyenek az áldozatoknak. 

‪ 

Október 18.-a az Emberkereskedelem Elleni Harc Világnapja az Európai Unióban. Ezen a napon emlékezünk meg azokról, akiket akaratuk ellenére kizsákmányolnak, és megfosztanak emberi jogaiktól. 

 

RELATED NEWS

Mi is Érintők lettünk!

A Baptista Szeretetszolgálat és az Érintők kezdeményezés összefogott annak érdekében, hogy a kórházban rekedt kisbabák életét jobbá tegye.

Vakon, de nem világtalanul – János nem lát, de másokon segít!

Vajon hányan élnek olyanok körülöttünk, akik mindenféle apró bosszúságban a világvégét látják? Akik lélekben összezuhannak a szakmai sikertelenség, a magánéleti botlások miatt? Nekik érdemes volna megismerniük Hajner Jánost, aki még látta a szülei és a testvérei arcát, a fákat, a házakat – ezekre, és a színekre ma is emlékszik. Ám 9 évesen a sors örökre lehúzta a szeme előtt a fekete függönyt. Azóta vak, és egy ideje másokon segít.

Munka! Gondozottunk, a 102 éves Terike néni szerint ez a hosszú élet titka

Csodálatos, megható pillanatoknak lehettek tanúi a Baptista Szeretetszolgálat vezetői és munkatársai, amikor minap felköszöntötték szervezetünk házi segítségnyújtás szolgáltatásának legidősebb ellátottját. Hihetetlen, de igaz: Terike néni minap 102 éves lett!

Lap tetejére