“WITH FAITH AND COMPETENCE”

Többnyire a legszegényebbek válnak az emberkereskedelem áldozatává

Author: Főadmin Date: 2015. augusztus 03., hétfő 14:26

 

De Coll Ágnes közölte: a szervezet több mint tíz éve küzd az emberkereskedelem ellen, valamint segít az áldozatokon. „Munkánk során azt tapasztaltuk, hogy az emberkereskedelem áldozataivá leginkább a legszegényebbek, valamint az állami gondozottak vagy lakásotthonban élők válnak, akiket nem vesz körül a család mint megtartó, visszatartó közösség”. A programvezető elmondta, gyakori, hogy fiatal lányokat munkalehetőséggel külföldre csábítanak, majd házasságkötés céljából harmadik országbeli férfiaknak adják el őket, 500-600 ezer forintért. Gyakran férfiakat visznek külföldre építőipari vagy mezőgazdasági munkára, jó fizetést ajánlva nekik. Ott azonban borzalmas körülmények között tartják, fizikailag fenyegetik, sok esetben bűncselekmények elkövetésére is kényszerítik őket.

Kitért arra, hogy Magyarországon gyakori a családi ház körüli „rabszolgatartás”, az úgynevezett „csicskáztatás”, amelynek során hajléktalanokat dolgoztatnak az eldugottabb településeken, tanyákon. A szervezet a munkája során leginkább a szexuális kizsákmányolás áldozataival találkozik, a tapasztalatok szerint ők könnyebben kérnek segítséget – mutatott rá, jelezve, hogy a ház körüli „rabszolgaként” fogva tartott emberek inkább a rendőrséghez forduljanak segítségért. A szolgálat és a rendőrség együttműködési szerződésének köszönhetően jó partnerségi viszony alakult ki a két szervezet között – tette hozzá.

De Coll Ágnes hangsúlyozta: a szeretetszolgálat az országban több úgynevezett védett házat üzemeltet, ahol az áldozatok elbújhatnak, kezelik a traumájukat, és rehabilitáció során segítik visszailleszkedésüket a társadalomba. Az áldozatok a Baptista Szeretetszolgálat ingyenes hívható telefonszámán (06-80-205-520) a nap 24 órájában kérhetnek segítséget.

 

RELATED NEWS

Szenczy Katalinra emlékezünk

Kati életét Isten és az emberek iránt való szeretete, hűséges, imádkozó szíve, szelíd, kedves személye és szolgálatkészsége határozta meg. Szenczy Sándor nem mindennapi küldetéséhez Kati nemcsak a biztos családi hátteret, az otthon meleg légkörét biztosította, de a kezdetektől maga is aktívan részt vett úgy a gyülekezeti, mint a szeretetszolgálati munkában is. Adjunk hálát Kati életéért és búcsúzzunk el Tőle együtt!

Hátrányos helyzetű gyerekeket láttunk vendégül

Budapest - Immár huszonnegyedik alkalommal szervezte meg támogatóinak és önkénteseinek segítségével Vidám Gyermeknap elnevezésű rendezvényét a Baptista Szeretetszolgálat.

Egyetemi kutatótermet neveztek el Szenczy Sándorról, alapítónkról

Budapest – Szenczy Sándorról, a Baptista Szeretetszolgálat két esztendeje elhunyt alapítójáról 2024. április 26-án kutatótermet neveztek el a fővárosban, az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karon. Az egyetemen – az egész országban egyedülálló módon – Szenczy Sándor kezdeményezésére kezdődött meg a humanitárius szakemberek oktatása, aki Rajnai Zoltán dékánnal közösen hozta létre a Humanitárius Műveletek Menedzser képzést.

Lap tetejére