“WITH FAITH AND COMPETENCE”

Múzeumok a fenntartható fejlesztésért

Author: Süni Date: 2014. április 17., csütörtök 15:58
Cimkék: BelföldMuseo Mundial

A sajtótájékoztatón felszólaltak Dr. Márkus Imre parkvezető, Gál Dávid, a Baptista Szeretetszolgálat nemzetközi igazgatója, valamint Dr. Ludvig László, a Siemens Magyarország Infrastruktúra és Városok Szektor Üzletfejlesztési igazgatója.

Dr. Márkus Imre szerint „különböző partnerek együttműködve nagyobb projektet képesek megvalósítani”, míg Gál Dávid hangsúlyozta beszédében, hogy „a fenntartható fejlődés, nem csak egy papíron szereplő szónak kell lennie, hanem az emberek mindennapjaiban is meg kell jelennie”. Végül Dr. Ludvig László bemutatta a Vectron mozdonyt, amely kis energiafogyasztású, alacsony zajkibocsátású és élettartama végén 98%-ban újrahasznosítható.

14 évvel ezelőtt 189 ENSZ-tagállam – beleértve hazánkat is – elkötelezte magát a millenniumi fejlesztési célok elérése mellett, melynek 7. pontja a környezeti fenntarthatóságról szól. A múzeum a kiállítással ezeknek a céloknak elterjesztéséhez és megvalósításához járul hozzá a Szeretetszolgálattal együttműködve.

RELATED NEWS

Szenczy Katalinra emlékezünk

Kati életét Isten és az emberek iránt való szeretete, hűséges, imádkozó szíve, szelíd, kedves személye és szolgálatkészsége határozta meg. Szenczy Sándor nem mindennapi küldetéséhez Kati nemcsak a biztos családi hátteret, az otthon meleg légkörét biztosította, de a kezdetektől maga is aktívan részt vett úgy a gyülekezeti, mint a szeretetszolgálati munkában is. Adjunk hálát Kati életéért és búcsúzzunk el Tőle együtt!

Hátrányos helyzetű gyerekeket láttunk vendégül

Budapest - Immár huszonnegyedik alkalommal szervezte meg támogatóinak és önkénteseinek segítségével Vidám Gyermeknap elnevezésű rendezvényét a Baptista Szeretetszolgálat.

Egyetemi kutatótermet neveztek el Szenczy Sándorról, alapítónkról

Budapest – Szenczy Sándorról, a Baptista Szeretetszolgálat két esztendeje elhunyt alapítójáról 2024. április 26-án kutatótermet neveztek el a fővárosban, az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karon. Az egyetemen – az egész országban egyedülálló módon – Szenczy Sándor kezdeményezésére kezdődött meg a humanitárius szakemberek oktatása, aki Rajnai Zoltán dékánnal közösen hozta létre a Humanitárius Műveletek Menedzser képzést.

Lap tetejére